Było warto!!

Z dniem 14 marca zakończyła się akcja dyplomowa z udziałem uczniów. 860 uczestników, 99 wydanych dyplomów i ponad 2750 łączności w trakcie tego miesiąca. I cóż mogę powiedzieć – impreza się udała! Również dzięki osobom, które były z drugiej strony mikrofonu – bo od nich Ci młodzi ludzie nauczyli się najwięcej.   Dzieciaki spisały się rewelacyjne!!! Wykonały ponad 400 łączności z całą Polską ale i z Czechami, Słowacją, Niemcami, Danią, Chorwacją, Rumunią, Włochami, Francją.  Przez miesiąc większość z nich doszła do takiej wprawy, że  wśród szumów bezbłędnie wyławiała swoich korespondentów.  Literowanie, zapamiętywanie znaków, logowanie – coś niesamowitego jak oni szybko się tego nauczyli.

Od pierwszych nieśmiałych wymian raportów do całkiem swobodnej rozmowy.  A na zakończenie, w ostatni dzień akcji dzieci uczestniczyły w zawodach i jakby to powiedzieć – spodobało się!!! Na podsumowanie akcji koledzy z SP9KUP przyjechali do szkoły, aby osobiście im pogratulować, podziękować za zaangażowanie i wręczyć dyplomy. Młodzi operatorzy nie byliby sobą, gdyby okazji nie wykorzystali – nie często się zdarza spotkanie z żywą historią krótkofalarstwa jaką jest Zbyszek SP9HPA który oprócz wiedzy popartej doświadczeniem ma dar opowiadania.

A ja? Ja po tym miesiącu jestem zmęczona, okrutnie zmęczona ale wiem jedno – było WARTO!! Za te uśmiechy, za to jak młodzi stawali się coraz pewniejsi, jak rosły im skrzydła, za te pytania – kiedy znowu się spotykamy przy radiu, za ten błysk w oku, za wszystkie ciepłe słowa kierowane w ich i moim imieniu. W trakcie trwania akcji poznałam wiele ciekawych, miłych i sympatycznych osób, od których również wiele się nauczyłam i uczę nadal. I cóż, powtórzę raz jeszcze – było WARTO!!